O mnie

O mnie

Witam na mojej stronie.

Nazywam się Paweł Jagiełło. Jestem mężem i ojcem w tej chwili już dorosłych dzieci. To właśnie przez fanaberie mojej córki zrodziła się pasja do fotografii. Kilka lat temu namówiła mnie do kupienia jej aparatu fotograficznego.
Po kilku miesiącach jednak wygasła chęć robienia zdjęć, a prezent kurzył się w szafie. Wtedy właśnie sięgnąłem po niego i … „wsiąkłem”. Robiąc pierwsze zdjęcia i porównując je do profesjonalnych fotografów, zdałem sobie sprawę, że poza narzędziem bardzo ważna jest teoria. W dzisiejszych czasach dla chcącego nie ma ograniczeń w dostępie do wiedzy, począwszy od książek, fachowych czasopism, tutoriali. Brałem udział także w warsztatach fotograficznych.
Wykonuję zdjęcia krajobrazu, architektury oraz ludzi (od portretu po reportaż). Nie mogę nazwać się artystą, jednak na tyle mocno stąpam po ziemi, żeby wiedzieć, co chcę osiągnąć oraz umiejętnie korzystać ze swojej wiedzy i sprzętu. Cały czas uczę się i pracuję nad swoją fotografią, a szczególny nacisk kładę na realizację potrzeb zamawiających zdjęcia oraz pozytywny odbiór przez ludzi stykających się z moimi pracami. Pracuję na sprzęcie Nikona zaopatrzony w zestaw jasnych obiektywów stało-ogniskowych. Jestem mobilny, co pozwala mi wykonywać zlecenia wszędzie tam, gdzie są potrzebne zdjęcia.

Doświadczenie nauczyło mnie, że najciekawsze kadry tworzą sytuacje dziejące się wokół danego wydarzenia, dlatego unikam reżyserowania. Staram się, aby moje ujęcia były proste i zarazem ciekawe ,a ich unikalność brała się z umiejętności wyszukania ciekawych miejsc i kątów patrzenia na daną sytuację. Nie interesuje mnie efekciarstwo uzyskane za sprawą programów graficznych. Czas przemija, ludzie się zmieniają, a fotografie pozostają te same, przypominając nam wspaniałe, ale ulotne chwile naszego życia.
Poza fotografią lubię mocną kawę, dobrą muzykę. Interesuję się polityką i sportem, również czynnie, grając w tenisa, jeżdżąc na rowerze.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Twitter
Instagram
SOCIALICON